„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Radosne dzieci

Aktualności

O nas

 • Misja, Wartości i Wizja

  Misja Miejskie Przedszkole nr 13 w Płocku ma tak funkcjonować, aby gwarantować dzieciom bajkowe doświadczenia w ich dzieciństwie, do których będzie się wracało w najlepszych  wspomnieniach. Nasze wartości Wizja W ramach prac nad wypracowaniem koncepcji rozwoju i funkcjonowania Miejskiego Przedszkola nr 13 w Płocku, na podstawie przedstawionych wyżej wartości, w zgodzie z zaproponowaną misją  wypracowaliśmy następujące sformułowanie wizji przedszkola. Celem naszej pracy jest to, aby Miejskie Przedszkole nr 13 w Płocku było jedną z najbardziej przyjaznych instytucji, z jakim dzieci spotkały się...Czytaj dalej »
 • Atuty Przedszkola

  Przedszkole może liczyć na mocne wsparcie organu prowadzącego, tak w zakresie remontów bazy dydaktycznej, zakupu wyposażenia jak i bieżącego funkcjonowania przedszkola. Nasza placówka położona jest na Radziwiu, Dzielnicy Miasta Płocka na lewym brzegu Wisły. Tereny te zostały włączone do Miasta Płocka 1923 roku, jednak wśród mieszkańców można zauważyć obok tożsamości związanej z Płockiem,  silne przywiązanie do swojej Dzielnicy. Ogromne znaczenie dla tego przywiązania mają instytucje funkcjonujące od wielu lat na Radziwiu, takie jak parafia pw. św. Benedykta, Szkoła Podstawowa nr 5...Czytaj dalej »

Dla rodziców

 • Życzenia wakacyjne

  Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.Czytaj dalej »
 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 • Wystawa pokonkursowa „Jestem sobie Mały Miś – Eko Miś – segreguję śmieci nie od dziś”

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy pokonkursowej ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Jestem sobie Mały Miś – Eko Miś – segreguję śmieci nie od dziś” zorganizowanego przez nasz Przedszkole. Ekspozycja organizowana jest przy współpracy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów w dniach 28.06 – 22.07.2021 rokuCzytaj dalej »
 • Dyżur wakacyjny

  Wszystkie dzieci zgłoszone przez Rodziców na dyżur wakacyjny zostały zakwalifikowane.Czytaj dalej »
 • Dni Otwarte

  Zapraszamy na Dni Otwarte, które się odbędą w naszej placówce 30 sierpnia 2021 w godzinach 15-16:30Czytaj dalej »
 • Zebranie z Rodzicami

  Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych na rok szkolny 2021/2022 na spotkanie, które odbędzie się 22.06.2021 r. o godzinie 15:30. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa. Zapraszamy na Dni Otwarte, które się odbędą w naszej placówce 30 sierpnia 2021 w godzinach 15-16:30Czytaj dalej »
 • Muzeum POLIN on-line

  W dniach od 8 do 11 czerwca dzieci z naszego przedszkola w wieku 4-6 lat wezmą udział w zajęciach on-line zorganizowanych przez Muzeum POLIN. W programie: – wspólne zabawy w baśniowym borze pełnym śpiewu ptaków, szumu drzew z niezwykłych, żydowskich “Bajek z Czerniowców” – bogato ilustrowana gra online, która poruszy wyobraźnię najmłodszych – słuchanie opowieści, rozwiązywanie wspólnie prostych quizów i  zabawy w latanie, wicie gniazd, czy zdobienie ptaszków. – poznanie podstawowych pojęć związanych z kulturą żydowską opowiedzianych przystępnym językiem przez...Czytaj dalej »
 • Warsztaty kulinarne „W owocach i warzywach zdrowie się ukrywa”

  U podstaw działania naszej placówki leży zapewnienie czegoś więcej niż opieki. Naszych przedszkolaków przygotowujemy do życia, uczymy samodzielności i dajemy impulsy rozwojowe. Dnia 9 czerwca (środa) dzieci z grup Żabki i Muchomorki wezmą udział w zajęciach kulinarnych pt. „W owocach i warzywach zdrowie się ukrywa”. Tego dnia przedszkolaki wspólnie z Paniami kucharkami przygotują kolorowe posiłki, poznają urządzenie jakim jest robot kuchenny, szatkownica oraz dowiedzą się jakie są zasady bezpiecznego korzystania z nich. Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i...Czytaj dalej »
 • Dzień Dziecka w przedszkolu

    Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ DNIA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ MNÓSTWO ATRAKCJI DLA DZIECI (WSZYSTKIE Z PODZIAŁEM NA GRUPY I ZACHOWANIEM REŻIMU SANITARNEGO): 27.05 „ CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE…” NIEZWYKŁY KONCERT ON-LINE O NAJWSPANIALSZYCH KOMPOZYTORACH  TJ.: FRYDERYK CHOPIN, JAN SEBASTIAN BACH, LUDWIG VAN BEETHOVEN, WOLFGANG AMADEUSZ MOZART; 28.05 „ WARSZTATY PSZCZELARSKIE, Z KTÓRYCH DZIECI DOWIEDZĄ SIĘ KIM JEST PSZCZELARZ?, CZYM JEST UL?, CO TO PSZCZELA RODZINA? JAK POZYSKUJE SIĘ MIÓD? I DLACZEGO POWINNIŚMY DBAĆ O PSZCZOŁY? 31.05.2021...Czytaj dalej »
 • “Czytać wypada, czyli książek parada”

  Dnia 31.05 nasze przedszkole bierze udział w akcji Książnicy Płockiej Biblioteki dla dzieci im. Wandy Chotomskiej pt. “Czytać wypada, czyli książek parada”. Akcja organizowana jest w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tego dnia dzieci obejrzą filmik on-line, podczas którego będzie odczytana “Lokomotywa” Juliana Tuwima, m.in przez naszą Panią Dyrektor Anetę Olszewską. Zwracamy się z prośbą, aby w dzień akcji tj. 31.05 (poniedziałek) każde dziecko przyniosło do przedszkola książeczkę autorstwa Juliana Tuwima.Czytaj dalej »

Miejskie Przedszkole Nr 13 w Płocku
ul. Krakówka 8
09-401 Płock

Poniedziałek - Piątek
6:00 - 17:00

Tel: 24 367 52 35
Fax: 24 367 52 35

mp13@zjoplock.pl

Skip to content