„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Happy children jumping on summer meadow flat vector illustration. Cartoon boys and girls playing in park at daytime. Kindergarten and childhood concept

Aktualności

 • Zebranie

 • Wyprawka na rok szkolny 2020/2021

  mgr Katarzyna Pietrzakmgr Milena Stańczak mgr Małgorzata Graczyk mgr Henryka Wiśniewskamgr Iwona Słupecka mgr Agnieszka Jaworskamgr Marzena Prymuszewska mgr Agata Mikosmgr Olga Pesta mgr Marta Zygadłomgr Alicja KowalczykCzytaj dalej »
 • Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination ImagiNation

  Nauczycielki naszego przedszkola Olga Pesta, Agata Mikos i Agnieszka Jaworska od 2018 roku pełnią funkcję ekspertów punktujących wyzwania drużynowe podczas corocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation. Olimpiada w roku 2018 i 2019 odbyła się w Hali Stulecia we Wrocławiu. W roku 2020 olimpiada miała charakter on-line z powodu pandemii COVID – 19. W olimpiadzie biorą udział uczestnicy z całej Polski oraz drużyny zagranicznych m.in.z Chin, Meksyku, Ukrainy i Grecji. Program Destination Imagination działa w Polsce od ponad 13 lat, a...Czytaj dalej »
 • Pandemia koronawirusa

  Procedura zawieszenia zajęć w przedszkolu ze względu na sytuację epidemiologiczną COVID-19Czytaj dalej »
 • Certyfikaty

  Dnia 14.10.2016 r. nauczycielki Pani Agata Mikos i Pani Olga Pesta odebrały Certyfikat za efektywne wykorzystanie narzędzi TOC oraz wiedzy i umiejętności z podstaw neurodydaktyki w praktyce w ramach projektu „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” realizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w latach 2014-2016Czytaj dalej »

O nas

 • Misja, Wartości i Wizja

  Misja Miejskie Przedszkole nr 13 w Płocku ma tak funkcjonować, aby gwarantować dzieciom bajkowe doświadczenia w ich dzieciństwie, do których będzie się wracało w najlepszych  wspomnieniach. Nasze wartości Wizja W ramach prac nad wypracowaniem koncepcji rozwoju i funkcjonowania Miejskiego Przedszkola nr 13 w Płocku, na podstawie przedstawionych wyżej wartości, w zgodzie z zaproponowaną misją  wypracowaliśmy następujące sformułowanie wizji przedszkola. Celem naszej pracy jest to, aby Miejskie Przedszkole nr 13 w Płocku było jedną z najbardziej przyjaznych instytucji, z jakim dzieci spotkały się...Czytaj dalej »
 • Atuty Przedszkola

  Przedszkole może liczyć na mocne wsparcie organu prowadzącego, tak w zakresie remontów bazy dydaktycznej, zakupu wyposażenia jak i bieżącego funkcjonowania przedszkola. Nasza placówka położona jest na Radziwiu, Dzielnicy Miasta Płocka na lewym brzegu Wisły. Tereny te zostały włączone do Miasta Płocka 1923 roku, jednak wśród mieszkańców można zauważyć obok tożsamości związanej z Płockiem,  silne przywiązanie do swojej Dzielnicy. Ogromne znaczenie dla tego przywiązania mają instytucje funkcjonujące od wielu lat na Radziwiu, takie jak parafia pw. św. Benedykta, Szkoła Podstawowa nr 5...Czytaj dalej »

Dla rodziców

 • Dzień Przedszkolaka

  20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Prezydent Płocka Pan Andrzej Nowakowski składa życzenia wszystkim przedszkolakom z płockich placówek.  Czytaj dalej »
 • Jadłospis 14.09

 • Puchar Rowerowej Stolicy Polski

 • Jadłospis

 • Adaptacja

  Idziemy do przedszkola! Adaptacja –jak ją przetrwać?   „Wszystkiego, co naprawdę wartowiedzieć nauczyłem się w przedszkolu.”   Robert Fulghum  Wakacje nieubłaganie się kończą. Dla niektórych z nas oznacza to nie tylko koniec lata, ale także początek nowego etapu w życiu naszego dziecka. Mowa oczywiście o przedszkolu, do którego nasza pociecha po raz pierwszy już niedługo zawita. Jak w tej nowej sytuacji się odnajdzie, jak sobie poradzi? Te i podobne pytania zapewne niejednemu rodzicowi 3 –latka (i nie tylko) kołaczą się...Czytaj dalej »
 • Jadłospis

 • PLAN DNIA 5-6 LATKÓW

  6.00-8.30    Schodzenie się dzieci, zabawy w kącikachzainteresowań wg pomysłów dzieci i z niewielkim udziałem nauczyciela. Zabawytematyczne, rozmowy indywidualne z dziećmi . Zestaw ćwiczeń porannych.Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, samoobsługowe. 8.30-9.00   Śniadanie, kultura bycia podczas posiłków   9.00-10.00    Różnorodne formy zajęćobowiązkowych     10.00-11.15  Spacery, wycieczki, zabawyruchowe, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, gry i zabawy na Saligimnastycznej Spacery, wycieczki, zabawy ruchowe, zajęcia sportowe na świeżympowietrzu, gry i zabawy na Sali gimnastycznej 11.15-11.30  Przygotowanie do obiadu,czynności samoobsługowe    11.30-12.00 Obiad, kultura bycia podczasposiłków 12.00-13.00 ...Czytaj dalej »
 • PLAN DNIA 3-4 LATKÓW

  6.00-8.30  Schodzenie się dzieci, zabawy tematyczne, rozmowy indywidualne z dziećmizabawy ruchowe, muzyczne, konstrukcyjne, teatralne, plastyczne samorzutneinspirowane przez nauczyciela, ćwiczenia poranne, przygotowanie do śniadania,czynności samoobsługowe. 8.30-9.00   Śniadanie, kultura bycia podczas posiłków   9.00-9.15         Różnorodne formy zajęćobowiązkowych, uroczystości przedszkolne   9.30-11.00    Zabawy na świeżym powietrzu,spacery, swobodne zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego, obserwacjeprzyrodnicze w przypadku nieodpowiedniej pogody, gry i zabawy ruchowe wsalach 11.00-11.30   Przygotowanie do obiadu,czynności samoobsługowe    11.30-12.00  Obiad, kultura bycia podczasposiłków    12.00-13.00    Czynności higieniczne,...Czytaj dalej »
 • Wyposażenie przedszkola

  6 sal dydaktycznych – salę widowiskową ze sceną i profesjonalnym nagłośnieniem dwie sale do zajęć indywidualnych monitor interaktywny sprzęt komputerowy dla dzieci projektor interaktywne pianino „KolorPiano duży kolorowy wyposażony w atestowane zabawki i sprzęt plac zabaw wyłożony powierzchnią poliuretanową rowery i kaski rowerki biegowe hulajnogi sanki sprzęt ogrodniczy dla dzieci monitoring wizyjny wokół budynku przedszkola, na placu zabaw, w korytarzach i szatni nowoczesne, dostosowane do wzrostu dzieci meble pomoce dydaktyczne niezbędne do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnegoCzytaj dalej »

Miejskie Przedszkole Nr 13 w Płocku
ul. Krakówka 8
09-401 Płock

Poniedziałek - Piątek
6:00 - 17:00

Tel: 24 367 52 35
Fax: 24 367 52 35

mp13@zjoplock.pl