Szanowni Państwo,

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na Dzień Dziecka do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim.

Impreza odbędzie się 2 czerwca 2024 r. (niedziela), w godz. 10-17. Wstęp wolny.

W skansenie najmłodsi przez cały dzień będą mogli wziąć udział w  specjalnym zwiedzaniu szlakiem zagadek i ciekawostek pt. „Zagadki z olenderskiej chatki”. Nie zabraknie niespodzianek i dobrej zabawy.

Ponadto, tego dnia odbędą się warsztaty ze swobodnej zabawy malarskiej – o godz. 11 i godz. 13. Uczestnicy kreatywnie wyrażą siebie i swoje emocje za pomocą farb, bez narzuconego tematu. Podczas zajęć nikt nie będzie ich oceniał, chwalił i pouczał – w myśl metody francuskiego pedagoga Arno Sterna. Zauważył on, że dzieci, kreśląc pierwsze ślady na papierze – niezależnie od środowiska w jakim przebywają – wykonują podobne figury. Zdaniem Sterna te ślady mogą mieć związek z ich pierwotną pamięcią.

Dzieciom podczas twórczej zabawy będzie towarzyszyła Edyta Anyszka certyfikowany nauczyciel Vedic Art oraz kursu metody Arno Sterna. Ukończyła ASP w Łodzi, a od czterech lat prowadzi przestrzeń kreatywną MALOWNIA w Leśniewicach. Była gościem w takich programach jak DD TVN , w Polsacie ‚„Z klimatem i pasją”, w wolnym czasie sama oddaje się malarstwu intuicyjnemu tworząc obrazy, kocha naturę i podróże.

Udział w zwiedzaniu jest otwarty dla wszystkich. Natomiast na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: a.bartosiak@muzeumplock.eu. Warto założyć swobodny strój, który można ubrudzić 🙂 Wszystkie materiały, w tym fartuchy ochronne, będą zapewnione na miejscu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Z Wyrazami Szacunku
Ewelina Karwacka
Specjalista ds. upowszechniania i promocji
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Tel. 24 364 70 72
      785 051 188