Wielka Lekcja Obywatelska

Szanowni Państwo,
przekazujemy treść postu, opublikowanego na facebooku przez Prezydenta Płocka, z prośbą o upowszechnienie poniższej informacji.

„Już 9 listopada organizujemy dla Was Wielką Lekcję Obywatelską! Co to takiego?
Razem z samorządowcami z całej Polski, w tym samym czasie, na żywo, na naszych profilach w mediach społecznościowych #MyOSamorządzie porozmawiamy z Wami – mieszkańcami.
     My samorządowcy opowiemy Wam, jak funkcjonuje i działa państwo, jaką rolę pełnią gminy, miasta, powiaty i województwa w życiu każdego z nas. Opowiemy także, jak konstruuje się budżety oraz skąd pozyskujemy środki na inwestycje.
   Porozmawiamy także o zasadach demokratycznego państwa prawa: praworządności, trójpodziale władz, niezawisłości sądownictwa, prawach człowieka, ochronie praw i wolności obywatelskich. Pokażemy, jak działa państwo prerogatywne – przeciwieństwo państwa prawa. Opowiemy, jak każdy z nas może się włączyć i mieć wpływ na funkcjonowanie lokalnej wspólnoty, jaką jest Miasto #Płock

Widzimy się 9 listopada o godz. 18:00. Ja zapraszam płocczanki i płocczan na mój Facebook.

Do zobaczenia we wtorek na Wielkiej Lekcji Obywatelskiej!”