Warsztaty kulinarne „W owocach i warzywach zdrowie się ukrywa”

U podstaw działania naszej placówki leży zapewnienie czegoś więcej niż opieki. Naszych przedszkolaków przygotowujemy do życia, uczymy samodzielności i dajemy impulsy rozwojowe.

Dnia 9 czerwca (środa) dzieci z grup Żabki i Muchomorki wezmą udział w zajęciach kulinarnych pt. „W owocach i warzywach zdrowie się ukrywa”. Tego dnia przedszkolaki wspólnie z Paniami kucharkami przygotują kolorowe posiłki, poznają urządzenie jakim jest robot kuchenny, szatkownica oraz dowiedzą się jakie są zasady bezpiecznego korzystania z nich. Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób można wspierać dziecko w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego go świata.

Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.

Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwiną nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabędą umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwiną swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków będzie również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.