Szczepienia ochronne

Szanowni Państwo,

w związku z prośbą Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku  Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, w załączeniu znajdziecie ulotki dotyczące chorób, którym można zapobiegać w drodze szczepień ochronnych. Dotyczą one m. in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy (poz. 681), tj. błonicy, krztuśca, odry, ostrego nagminnego porażenia dziecięcego (poliomyelitis), wirusowego zapalenia wątroby typu A.

Materiał został przygotowany w języku polskim i w języku ukraińskim, dzięki wsparciu Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Opolu.