#PomocdlaJemenu

Miejskie Przedszkole Nr 13 Misia Uszatka w Płocku

razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

#PomocdlaJemenu

 

Dzieci, Rodzice, Nauczyciele – cała społeczność Miejskiego Przedszkola Nr 13 Misia Uszatka w Płocku bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

 

Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak przedszkolaki i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Polskie szkoły i przedszkola nie pozostają obojętne na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF.

Koordynator obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF Miejskie Przedszkole Nr 13 Misia Uszatka w Płocku- nauczyciel Olga Pesta w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, zorganizowała :

– zbiórkę charytatywną na rzecz pomocy dzieciom w Jemenie

– wystawę prac dzieci nt.: „Wizja lepszego świata dla dzieci w Jemenie”

– cykl zajęć dla dzieci na temat praw dziecka

– oglądanie prezentacji „Wspólna podróż po Jemenie”- przybliżenie trudnej sytuacji dzieci w tym kraju